منوخلاصۀ مدیریتی

از آن‌جاکه افزایش تولید قلع در جهان همزمان با رکود در تقاضای این فلز باعث شده تا قیمت‌ها به سطحی پایین‌تر از آن‌چه انتظار می‌رفت، کاهش یابند، پیش‌بینی برای میانگین قیمت قلع در سال 2019 از 21,500 دلار در هر تن به 20,500 دلار در هر تن کاهش یافت. با وجود این، قیمت‌ها طی سال‌های آتی به سطوح بالاتر افزایش خواهند یافت به نحوی که متوسط قیمت هر تن قلع تا سال 2022 به 22,500 دلار در هر تن خواهد رسید که علت این مسأله نیز افزایش میزان کسری در بازار جهانی قلع خواهد بود.

انتظار می‌رود بازار جهانی قلع تصفیه شده که اکنون با عرضه مازاد بر تقاضا مواجه است، طی ماه‌های آتی به تدریج محدودیت عرضه را تجربه کند. علت این مسأله افزایش تقاضا از سوی چین خواهد بود؛ دولت چین قصد دارد به منظور افزایش تقاضای داخلی در مواجهه با فشارهای خارجی ناشی از تقابل تجاری این کشور با ایالات متحده آمریکا، حمایت مالی از اقتصاد را از سر بگیرد. با این حال، افزایش تولید از سوی عرضه‌کنندگان بزرگ مانع از بهبود قیمت‌ها خواهد شد. کاهش ممنوعیت صادرات سنگ‌های معدنی از اندونزی در ژانویه 2017 همچنان منجر به افزایش حمل و نقل محموله‌های دریایی این فلز از اندونزی طی ماه‌های آتی خواهد شد. در سه‌ماهه چهارم سال 2017، صادرات از اندونزی با رشد 29درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 6/22 هزار تن رسید. این در حالی است که شرکت پی.تی. تیماه به عنوان یک تولیدکننده کلیدی قلع، انتظار دارد در سال 2018، 35 هزار تن کنسانتره قلع تولید کند که این میزان تولید نشان‌دهنده رشد 14 درصدی تولید قلع این شرکت نسبت به یک سال گذشته است. در عین حال، انتظار می‌رود تولید قلع چین در سال جاری رشد پرشتاب 0/5 درصدی را تجربه کند؛ حال آن‌که در سال گذشته این بخش با افت 3 درصدی مواجه شده بود.

 

 


فایل نمونه

گزارش تحلیلی قلع- فصل اول 2019کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.