منو
electronic

تحلیل صنعت محصولات الکترونیکی، با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌هاي زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است. بدیهی است شكل دقیق مدل سری‌هاي زمانی از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و داده‌ها با توجه به ویژگی‌های غالب آن صنعت ارزیابی می‌شوند.

تكنيك مورد استفاده در همه تحليل‌ها، بردارهای خودرگرسيون هستند. بردارهای خودرگرسيون اجازه پيش‌بيني متغیری را با استفاده از چیزی بیش از تغییرات خود متغیر به عنوان اطلاعات توصیفی می‌دهند.

 البته معمولآً پيش‌بيني برخی از متغیرهای فرعی صنعت مورد نظر، با استفاده از تغییرات پیشین (سابقه) متغیر انجام می‌شود که چنین تحلیل تک‌متغیره‌ای را مدل‌سازی تک‌متغیره می‌گویند. در تحلیل‌های موجود، از پرکاربردترین و معمول‌ترین شکل مدل‌های تک‌متغیره استفاده می‌شود که به آن مدل میانگین متحرک خودرگرسيون (ARMA) می‌گویند.

 در تحلیل‌های انجام‌شده عمدتاً از برآوردکننده‌های کمینه مجذورات خطی (OLS) و از روش کل به جزء به منظور جلوگیری از وابستگی به بررسی‌های غیرعینی و افزایش استفاده از بررسی‌های عینی استفاده شده است.

 باید توجه داشت که دخالت انسان نقش لازم و مؤثری در تمام تحلیل‌ها و تکنیک‌های پيش‌بيني ایفا می‌کند. دانش انسان در مورد صنعت، كمك مي‌كند داده‌های ناهماهنگ، نقاط عطف، مشکلات ساختاری و ویژگی‌های موقتی برخی داده‌ها کشف شوند که روش‌های کاملاً مکانیکی پيش‌بيني قادر به شناخت آن‌ها نیستند.


تحلیل بازار محصولات الکترونیکی

فصل چهارم 2017

همراه با پیش‌بینی 5 ساله تا سال 2021


انتظار می‌رود به دلیل تقویت قدرت خرید مصرف‌کنندگان و بهره‌برداری فروشندگان از نرخ‌های نسبتاً پایین نفوذ چندین گروه تولیدی به‌ویژه در بخش گوشی‌های هوشمند، بازار تجهیزات الکترونیکی طی دوره میان‌مدت، رشدی قوی را تجربه کند. همچنین با توجه به اعمال مالیات بر ارزش افزوده بر محصولات الکترونیکی مصرفی در بازارهای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از سال 2018 و رسمیت یافتن بیشتر صنعت خرده‌فروشی، ممکن است ایرانیان مرفه از این پس تمایل کمتری برای خرید از بازارهای برون‌مرزی داشته باشند، اما این تعادل در مقایسه با کاهش ریسک سیاسی و امنیتی در منطقه است که می‌تواند عادی‌سازی روابط و بهبود وضعیت اقتصادی را از بین ببرد.   [ادامه]


گزارشهای قدیمی تر


گزارش های مرتبط

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی وب‌سایت و گزارش‌ها و اطلاعات وابسته به آن، محفوظ و متعلق به بیزریپورت است.